1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kapadokya'yı Japonya'da Yokomiza Tanıtacak
Kapadokyayı Japonyada Yokomiza Tanıtacak

Kapadokya'yı Japonya'da Yokomiza Tanıtacak

Turist olarak geldiği Kapadokya'ya hayran kalarak Nevşehir'in Göreme beldesinde yaşamaya başlayan 35 yaşındaki Japon Junko Yokomiza, ülkesinde düzenlenecek turizm fuarında Kapadokya'nın tanıtımını yapmaya hazırlanıyor.

A+A-

Turist olarak geldiği Kapadokya'ya hayran kalarak Nevşehir'in Göreme beldesinde yaşamaya başlayan 35 yaşındaki Japon Junko Yokomiza, ülkesinde düzenlenecek turizm fuarında Kapadokya'nın tanıtımını yapmaya hazırlanıyor.

Yokomiza, 22-25 Eylül'de Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlenecek JATA Turizm EXPO Japonya 2016 Fuarı'nda, Kapadokya'nın tanıtımının yapılacağı stantta görev alacak.

Göreme Belediyesince bölgenin tanıtımının yapılması amacıyla Japonca olarak hazırlanan tanıtım filmini de seslendiren Yokomiza, 5 yıldır yaşadığı, peri bacaları, kayadan oyma kiliseleri, mağara otelleri ve doğal vadileriyle ünlü Kapadokya bölgesini vatandaşlarına anlatarak, ziyaretçi çekmek için çaba harcayacak.

Fuarda, Yokomiza'ya bölgede faaliyet gösteren turizm işletmelerinin temsilcileri de eşlik edecek.

Yokomiza, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin ve Kapadokya'nın ülkesinde en iyi şekilde tanıtılabilmesi için gayret göstereceğini söyledi.

Yaklaşık 5 yıldır Göreme'de yaşadığını, bölgenin tarihi ve doğal dokusuna hayran olduğunu aktaran Yokomiza, huzurlu bir ortamda yaşama hayaline Kapadokya'da kavuştuğunu belirtti.

Peri bacaları ve doğal kayaç oluşumları arasında yaşamanın mutluluğunu, telefonla görüştüğü Japonya'daki arkadaşlarıyla sürekli olarak paylaştığını anlatan Yokomiza, "Ülkemde, çok sevdiğim Kapadokya'yı ve Türkiye'yi tanıtmak benim için çok özel bir duygu." dedi.

- "Türkiye ve Kapadokya'yı yakından tanımalarını istiyorum"

Fuar öncesi devam eden hazırlık çalışmalarına da katılan Yokomiza, şöyle konuştu:

"Tokyo'da düzenlenecek fuara, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil ile gideceğim. Türkiye'yi ve Kapadokya'yı çok seviyorum. 5 yıldır Göreme’de yaşıyorum. Burada insanlar çok sıcak ve samimiler. Bu proje için ben de Türkiye'nin Japonya'da daha iyi tanıtılması için çalışmalara katılıyorum. Bir Japon gözüyle tanıtıma daha hakim olacağımı düşünüyorum. Japon halkına izletmek için tanıtım filmi de hazırladık. Japonya’da yapılacak tanıtımın faydalı olmasını umuyorum. Ülkemden çok daha fazla kişinin buralara gelerek Türkiye ve Kapadokya'yı yakından tanımalarını ve görmelerini istiyorum."

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler