1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Karaca, Tecrübelerini Aday Öğretmenlerle Paylaştı
Karaca, Tecrübelerini Aday Öğretmenlerle Paylaştı

Karaca, Tecrübelerini Aday Öğretmenlerle Paylaştı

SİVAS (AA) - Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, tecrübelerini aday öğretmenlerle paylaştı.Milli eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakanlığı'nce...

A+A-

SİVAS (AA) - Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, tecrübelerini aday öğretmenlerle paylaştı.

Milli eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakanlığı'nce 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen "Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci" kapsamında Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, aday öğretmenlerle bir araya geldi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda konuşan Karaca, okul yılları, öğretmenlik yılları ve idarecilik dönemlerine ilişkin tecrübelerini aday öğretmenlere anlattı.

İlk öğretmen olduğu yılları, karşılaştığı zorlukları ve bu zorluklar karşısında verdiği mücadeleleri de anlatan Karaca, daha sonra Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sivas Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü, Mezarlıklar Müdürlüğü ve Kültür Bakanlığı Yazma Eserler Müdürlüğü görevlerinde bulunduğunu, son olaraksa Sivas Vakıflar Bölge Müdürlüğü görevine getirildiğini belirtti.

En zor şeyin insanı yetiştirmek olduğunu vurgulayan Karaca, "Geleceğimiz olan çocuklarımızın hamurunu siz yoğuracaksınız. Ne büyük ve kutsal bir meslek yapacaksınız ki, yarın yetiştirdiklerinizin meyvesini toplayacaksınız." ifadesini kullandı.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, program sonunda Karaca’ya teşekkür ederek, çiçek verdi.

Program sırasında Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun Tan ve Milli Eğitim Şube Müdürü Nuh Baltalı da hazır bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler