1. HABERLER

  2. AKTÜEL

  3. Karadağlı Seyyah 20 Yılda 80 Ülke Gezdi
Karadağlı Seyyah 20 Yılda 80 Ülke Gezdi

Karadağlı Seyyah 20 Yılda 80 Ülke Gezdi

"Balkanlar'ın Evliya Çelebisi" olarak adlandırılan Karadağlı Edin Krnic, son 20 yılda 80 ülkeye gitti

A+A-

"Balkanlar'ın Evliya Çelebisi" olarak nitelendirilen Karadağlı Edin Krnic, son 20 yılda 80 ülke gezdi.

Başkent Podgorica'da araç kiralama işiyle uğraşan 48 yaşındaki Krnic, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gezgin olmaya nasıl karar verdiğini ve bu süreçteki ilginç anılarını anlattı.

Hayatının, 18 yıl önce eşini kaybetmesiyle değiştiğini söyleyen Krnic, "İnsan en çok sevdiklerini kaybettiğinde hayatın aslında ne kadar kısa olduğunu ve bazı şeylerin geri getirilemeyeceğini anlıyor. İstediğin bir şeyi zamanında gerçekleştiremezsen, o zaman bir daha geri gelmiyor." dedi.

Yaklaşık 20 yıl önce başladığı seyahatlerinde birçok ülke ve kültürü tanıma imkanı bulduğunu söyleyen Krnic, gittiği her ülkeden değişik tecrübelerle döndüğünü ifade etti.

-3 sergi açtı-
Asya ülkelerinde yaşayan insanların son derece huzurlu olduğunu gözlemlediğini aktaran Krnic, "Bu nedenle Asya kıtasını ve kültürünü çok sevdim. Dinleri ne olursa olsun birbirlerine sinirlenmeyen bir toplum var." dedi.

Krnic, birçok Avrupa ülkesini de ziyaret ettiğini, binalar yerine insanların ve yüzlerdeki gülümsemenin kendisini daha çok çektiğini kaydetti.

"En çok ülke gezen insan" olmak için ayrı bir çaba sarf etmediğini söyleyen Krnic, gelecek 20 yılda daha fazla ülke ziyaret etmek istediğini sözlerine ekledi.

Yaptığı tüm seyahatlerin notlarını tutan ve fotoğraflarını çeken Krnic, ülkesi Karadağ'da bugüne kadar üç sergi açtı.

Muhabir: ADEL OMERAGİC
 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler