1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Karakeçili'de Okul Yararına Kermes
Karakeçilide Okul Yararına Kermes

Karakeçili'de Okul Yararına Kermes

Karakeçili İlkokulu'nda okul yararına kermes düzenlendi.

A+A-

KIRIKKALE (AA) - Karakeçili İlkokulu'nda okul yararına kermes düzenlendi.

Okul yönetimi ve okul aile birliği tarafından okul bahçesinde düzenlenen, yiyecek ve içeceklerin satıldığı kermese Kaymakam Onur Özaydın, okul ile kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Burada konuşan Kaymakam Özaydın, okul yararına düzenlenen bu kermeste yaptığı konuşmada, yiyecek ve içecekleri hazırlayan yardımsever ve hayırsever öğrenci velilerine teşekkür etti.

Okulda veli, öğretmen ve öğrenci dayanışmasını gördüğünü ve mutlu olduğunu vurgulayan Özaydın, bu dayanışmanın okul ihtiyaçlarının yanı sıra, eğitim öğretime de katkı sağlayacağını belirtti.

Kermes hakkında bilgi veren okul müdürü Nuh Kargılı ise öğrenci velileri tarafından hazırlanan yiyecek ve içeceklerin satışı sunulduğunu anlatarak, "Bin bilet satışı gerçekleştirdik. Bu biletlere karşılık 330 hediye çekilişimiz oldu. Kuzu, oğlak, tavuk, bisiklet, kırtasiye ve giyim malzemeleri ve oyuncaklardan oluşan hediyeleri talihlilere verdik. Elde ettiğimiz gelirleri okul ihtiyaçlarına harcayacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler