1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Karaman'da Altyapı Çalışmaları
Karaman'da Altyapı Çalışmaları

Karaman'da Altyapı Çalışmaları

KARAMAN (AA) - Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, kent merkezinde altyapı çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.Çalışkan, yaptığı açıklamada,...

A+A-

KARAMAN (AA) - Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, kent merkezinde altyapı çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.
Çalışkan, yaptığı açıklamada, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünün başlattığı yağmur sularının ana kollektör hatları ile şehirden uzaklaştırılması projesi kapsamında İller Bankası ile beraber projelendirilen Şeyh Şamil Mahallesi-Deliçay arası yağmur suyu kolektör hattında çalışmalar başladığını belirtti.
Yapılan çalışmalar kapsamında 2 bin 814 metre yeni yağmur suyu hattı döşeneceğini ifade eden Çalışkan, şunları kaydetti.
"Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle zaman zaman bazı bölgelerde sıkıntılar yaşıyoruz. Vatandaşın can ve mal güvenliğini tehdit eden bu problemlerin giderilebilmesinde büyük öneme sahip olan taşıyıcı kollektör hatlarının yapımına başlandı. Şeyh Şamil Mahallesi ve Deliçay arasında başlatılan kollektör hattı döşeme işi kapsamında hat çekilecek. Projenin tamamlanması ile şehirciliğe uygun yağmursuyu deşarjı sağlanacak ve kollektör hat yapımı tamamlandıktan sonra da Şeyh Şamil Mahallesi yağmursuyu şebeke hatlarının yapımına başlanacak."

Önceki ve Sonraki Haberler