1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Karaman'da "Erdemli Bireyler Yetiştirme" Konferansı
Karamanda Erdemli Bireyler Yetiştirme Konferansı

Karaman'da "Erdemli Bireyler Yetiştirme" Konferansı

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Erdemli Bireylerin Yetiştirilmesinde Öğretmenlerin Rolü" konulu konferans düzenledi.

A+A-

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Erdemli Bireylerin Yetiştirilmesinde Öğretmenlerin Rolü" konulu konferans düzenledi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, KMÜ konferans salonunda yaptığı konuşmada, öğretmenliğin dünyanın en güzel mesleklerinden biri olduğunu, dünyaya yüz kere gelme imkanının olsa yine akademisyen olmak istediğini söyledi.

Erdemli bireyler yetiştirmeye, gezegendeki bütün insanlığın ihtiyacı olduğunu belirten Gökmen, meslek sahibi insanlar yetiştirmenin yanında iyi insanlar yetiştirmenin daha önemli olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Dünyanın neresine giderseniz gidin bütün insanların ortak bir özelliği mevcuttur. İnsanların fıtratına uygun davranırsak onları mutlu ederiz. Mutlu olmanın yolu mutlu etmekten geçer. Mutlu olmak isteyenler değil, mutlu etmek isteyenler mutlu oluyor. Fıtrata uygun davranmak orijinal yazılıma uygun davranmak, yani ahlaklı olmaktır. Nasıl ki bilgisayarda orijinal yazılımı bozan virüsler varsa insanın fıtratını bozan virüsler de vardır. Bunlardan birisi de haram lokmadır. Yediğimiz ve yedirdiğimiz lokmaya dikkat edelim. Haram lokma yemiş birisinin erdemli olması mümkün değildir."

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ise öğretmenlerin yıl boyunca çok ciddi emekler sarf ettiğini belirterek, "Bu sermayemizi yöneten ve yönlendiren, geleceğe hazırlayan, kalite kazandıran sizlersiniz. Bu memleketin geleceği sizlerin elinde ve sizlerin verdiği emekler üzerine geleceğimiz şekillenecek. İnanıyorum ki ülkemiz çok daha güzel, çok daha iyi günlere gidecektir." diye konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler