1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Karaman'da İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
Karamanda İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Karaman'da İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Karaman İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Süleyman Tapsız başkanlığında yapıldı.

A+A-

Karaman İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Süleyman Tapsız başkanlığında yapıldı.

Tapsız, Valilik toplantı salonundaki toplantıda, başkan olarak katıldığı bu ilk toplantıda bölge müdürleri ile tanışarak bölgede ve il genelinde yapılan çalışmaları öğrenme fırsatı bulacağını söyledi.

Olağanüstü bir süreç ve dönemden geçtiklerini, Anayasa ile kurulan düzenin, insan hak ve hürriyetlerinin ortadan kaldırılmak istendiği menfur bir saldırı ile karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Tapsız, şunları kaydetti:

"Bu silahlı darbe teşebbüsü Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayeti, hükümetimizin kararlı tutumu ve milletimizin kendi demokrasisine ve kendi iradesine sahip çıkması ve özellikle devlet ve milletin el ele vermesiyle engellenmiş oldu. Darbe girişiminde 246 vatandaşımız şehit oldu. Hastanelerde tedavi gören onlarca yaralı var. Vatanın birliği ve bütünlüğü için canlarını feda eden 246 şehidimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyor, şehit ve yaralılarımızın ailelerine sabırlar diliyorum."

Tapsız, Başbakanlığın talimatlarıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın öncülüğünü yaptığı bir yardım kampanyası başlatıldığını belirterek, düzenlenen bu kampanya ile şehit ve yaralı ailelerinin acılarını ve kederlerini bir nebze olsun gidermek olduğunu dile getirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler