1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Karaman’da Lojistik Merkezi Kurulma Çalışmaları
Karaman’da Lojistik Merkezi Kurulma Çalışmaları

Karaman’da Lojistik Merkezi Kurulma Çalışmaları

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, kurulması planlanan lojistik merkezinin projesinin tamamlandığı ve kasım ayında ihaleye çıkılmasının planlandığını bildirdi....

A+A-

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, kurulması planlanan lojistik merkezinin projesinin tamamlandığı ve kasım ayında ihaleye çıkılmasının planlandığını bildirdi.

Çalışkan, yaptığı yazılı açıklamada, lojistik merkezinin projesinin tamamlandığını ve yapım ihalesinin bu yıl kasım ayı içerisinde yapılmasının planlandığını belirtti.

Lojistik merkezi ile Karaman ekonomisinin uçuşa geçeceğini ifade eden Çalışkan, şunları kaydetti:

"Geçtiğimiz hafta organize sanayi bölgesi yönetim kurulu kararı ile 400 bin metrekarelik bir alanı TCDD Genel Müdürlüğü’ne devrettik. Diğer yandan projenin Sudurağı aksında kamulaştırma işlemleri başlamıştır. Bu merkez yatırımcılara ve sanayicilerimize ham madde tedariki ve pazarlamada önemli ölçüde maliyet avantajı sağlayacak. Kargolarla toplanarak lojistik merkeze getirilecek yükler, tesis girişinde kontrol edilecek ve bu alanda taşınması uygun olmayan malzemeler ayrılacak. Daha sonra yükler özelliklerine göre paketlenecek ve üzerleri barkodlanıp konteynerler vasıtasıyla yasal gümrük işleri tamamlanan yüklerin sevki yapılacak."

Önceki ve Sonraki Haberler