1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Karaman'da Önce Komşundan Başla Kampanyası
Karamanda Önce Komşundan Başla Kampanyası

Karaman'da Önce Komşundan Başla Kampanyası

KARAMAN (AA) - Karaman Belediyesi Kent Konseyi, Kurban Bayramı'nda maddi durumu zayıf aileler için "Önce Komşundan Başla" kampanyası başlattı.Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, yaptığı...

A+A-

KARAMAN (AA) - Karaman Belediyesi Kent Konseyi, Kurban Bayramı'nda maddi durumu zayıf aileler için "Önce Komşundan Başla" kampanyası başlattı.
Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, yaptığı yazılı açıklamada, yaklaşan Kurban Bayramı ile birlikte ihtiyaç sahibi aileler için kesilen kurbanın bir parçasına talip olduklarını belirtti.
Kurban ibadetinin paylaşmak ve kardeşlik olduğunu ifade eden Konukseven, şunları kaydetti:
"Bu düsturla önceliğimizin yakın çevre ve komşumuz olmasını ümit ediyoruz. Biz bu projeyle vatandaşlarımızın kendi mahallesindeki ihtiyaç sahibi ailelerle iletişimi sağlayabilmesi için onlara yol göstermeyi ve özellikle bayram döneminde bizimle iletişim kurup kurban etimi nereye vereyim diye soran hemşehrilerimize yardımcı olabilmeyi amaçladık. Proje kapsamında Karaman Merkezdeki 56 mahalleden ihtiyaç sahibi ailelerimizin iletişim bilgileri hazırlıyoruz. Bize ulaşan yardımseverlerimiz hangi mahalledeyse bizde o mahalledeki ihtiyaç sahibi ailemizin iletişim bilgilerini verip kendi eliyle kurbanını vermesini sağlayacağız."

Önceki ve Sonraki Haberler