1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Karaman’da Robot Ve Bilim Şenlikleri
Karaman’da Robot Ve Bilim Şenlikleri

Karaman’da Robot Ve Bilim Şenlikleri

Karaman'da Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından ‘Robot ve Bilim Şenlikleri’ etkinliği düzenlendi

A+A-

Karaman Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Endüstriyel Otomasyon ve Robot Yılı Etkinlikleri ile TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı projelerinin sergilendiği "Robot ve Bilim Şenlikleri" düzenlendi.

Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen etkinlikte, "Sumo Robotları", "Çizgi İzleyen Robotlar", "Robot Yapım Standları", "Tübitak Bilim Fuarı Standları", "Konuk Firma Standları" gibi başlıklar altında 30 stant açıldı.

Açılış öncesi okul müdürü Bülent Karademir, etkinlik ve okul hakkında bilgi verdi.
İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, okulda açılan serginin amacının icat veya buluş yapmak olmadığını söyledi.
Meslek liselerinde okuyan öğrencilere memleketimizin ihtiyacı olduğunu ifade eden Sultanoğlu, şunları kaydetti:
"Meslek liseliler olarak, bu memleketin sizin merak duygunuza ihtiyacı var. Sizin düşüncenize, potansiyelinize ve aklınıza ihtiyacı var. Beşeri sermayemizi biz iyi eğitirsek, onlara kalite katarsak, değer katarsak, bu memleket şüphesiz ki daha ileride olacak. Yaptığınız iş memleketimiz için çok önemli. Basit bir sergi olarak görmüyorum burayı. Ben böyle bir çalışmaya destek veren iş adamlarımıza, katılımcılara ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum."
Etkinliğe, Karaman Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Karaman Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ali Osman Kaşıkcı, Karaman Türk Telekom İl Müdürü Mehmet Olcar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler