1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Karamercan: Küçük Esnafa Da Teşvik Verilmeli
Karamercan: Küçük Esnafa Da Teşvik Verilmeli

Karamercan: Küçük Esnafa Da Teşvik Verilmeli

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, "Basit usulde vergilendirilen esnaflarımız için sağlanan gelir vergisi muafiyetinin diğer esnaf ve sanatkarımıza da yaygınlaştırılmasını talep ediyoruz" ifadelerini kulland

A+A-

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, "Basit usulde vergilendirilen esnaflarımız için sağlanan gelir vergisi muafiyetinin diğer esnaf ve sanatkarımıza da yaygınlaştırılmasını talep ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Karamercan, yaptığı yazılı açıklamada, üretim yapan büyük işletmeler gibi küçük esnafa da teşvik verilmesi gerektiğini vurgulayarak, esnafın yatırım yapması, tezgahını büyütebilmesi için krediye rahat ulaşması gerekğini bunun için de sicil affı çıkarılması gerektiğini kaydetti.

Yatırım yapıldıktan sonra işletmenin devamlılığını sağlayacak çıraklık ve kalfalık desteğinin de hayata geçirilmesi gerektiğine dikkati çeken Karamercan, şunları kaydetti:

"Esnafımız maalesef 2016 başından beri asgari ücret ve Bağ-Kur prim artışları gibi kalemlerden dolayı geçimini zor sağlamaktadır. Vergi, sigorta primi, iş yeri genel giderleri gibi ödemelerden dolayı da elinde avucunda bir şey kalmıyor. Esnaflarımızın bu girdilerinde indirime gidilerek ucuz akaryakıt, ucuz elektrik ve su tarifeleri uygulanmalıdır. Basit usulde vergilendirilen esnaflarımız için sağlanan gelir vergisi muafiyetinin diğer esnaf ve sanatkarımıza da yaygınlaştırılmasını talep ediyoruz."

Önceki ve Sonraki Haberler