1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Karamercan'dan esnafa Mevlana Haftası uyarısı
Karamercan'dan esnafa Mevlana Haftası uyarısı

Karamercan'dan esnafa Mevlana Haftası uyarısı

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) ve Konya Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Ali Osman Karamercan, Mevlana Haftası ve Şeb-i Arus etkinliklerinin Konya için önemine dikkat çekti ve esnaflara uyarılarda bulundu.

A+A-

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) ve Konya Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Ali Osman Karamercan, Mevlana Haftası ve Şeb-i Arus etkinliklerinin Konya için önemine dikkat çekti ve esnaflara uyarılarda bulundu. Başkan Karamercan, "Gelen misafirleri Mevlana hoşgörüsüyle, güler yüzle ağırlayalım, onları üzmeyelim, kandırmayalım, helalinden ve öz kazanalım" dedi.
Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) ve Konya Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Ali Osman Karamercan, en yoğun günlerin yaşandığı Mevlana Haftası ve Şeb-i Arus etkinliklerinde gelen misafirlere hizmet veren Konya esnafına uyarılarda bulundu.
Açıklamasında, "Şehrimize gelen misafirleri Mevlana hoşgörüsüyle, güler yüzle ağırlayalım, turistlere ve konuklara kolaylık sağlayalım" diyen Başkan Karamercan, "Bu önemli hafta ve Şeb-i Arus etkinlikleri için memleketlerinden, ülkelerinden kalkıp Konya'mıza gelen turistleri üzmeyelim, kandırmayalım, helalinden ve öz kazanalım. Yerli ve yabancı turistlere kendi misafirimiz gibi muamele edelim. Fiyatlarda şişirme yapmayalım ve ahilik kültürüne göre davranalım. Konyalı esnaflar olarak az kazanalım ama hakkımızla kazanalım. Maalesef her yıl bazı üzücü hadiseler ve şikayetler oluyor ve bu durum Konya’mızı olumsuz yönde etkiliyor. Bunun önüne geçmemiz için esnafımızın daha bilinçli olması gerekiyor" dedi.
"ŞEB-İ ARUS KONYA’NIN DÜĞÜN GÜNÜDÜR"
Şeb-i Arus törenlerinin Konya için önemine değinen Başkan Karamercan, “Konya böyle önemli günlerde, onbinlerce turisti ağırlıyor. Şehrimizi bayram günü gibi nitelendirebiliriz. Bu özel günlerde esnafımız, gelen turistleri güler yüzle, hoşgörüyle ağırlar ise, onlara yardımcı olurlarsa gelen turist memnun kalır ve bizi güzel bir şekilde anlatır, yeni turistlerin gelmesine de katkı sağlar. Oteller, taksiciler, lokantalar, kafeteryalar, hediyelik eşya satan esnaflarımıza tavsiyemiz bu yöndedir” ifadelerini kullandı.
"ŞEHRİMİZ KONYA GÖRSELLERİYLE SÜSLENSİN"
Başkan Karamercan Şeb-i Arus etkinlikleri döneminde Konya’nın merkezinde bulunan reklam alanlarının Konya’nın tarihi ve kültürel görselleri ile donatılması gerektiğine vurgu yaparak, “Gelen turistler şehrimizde gezerken bu reklam alanları aracılığıyla Çatalhöyük, Kilistra, Sille, Beyşehir gibi turistik alanlarını da görmeliler. Belki bu algıdan sonra o bölgeleri de görmek isterler. Her yıl 5 - 17 Aralık tarihleri arasında bu alanlar değerlendirilmeli” diye konuştu.
 

Önceki ve Sonraki Haberler