1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Karapınar'da Ramazan Denetimleri
Karapınarda Ramazan Denetimleri

Karapınar'da Ramazan Denetimleri

Karapınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ramazan ayında vatandaşların huzur içinde alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla pastaneler, imalathaneler, ekmek fırınları, pazarlar ve marketlerde denetimler yapıyor

A+A-

Karapınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ramazan ayında vatandaşların huzur içinde alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla pastaneler, imalathaneler, ekmek fırınları, pazarlar ve marketlerde denetimler yapıyor.

Zabıta ekipleri, denetimlerinde ağırlıklı olarak, hijyen koşulları, ruhsat, vergi levhası, çalışanların temizliği, gramaj, kılık kıyafet temizliği konusunda incelemeler yapıyor. Gıda üretim yasasına uygun hareket etmeyen iş yerleri ve imalathanelerde uyarılarda bulunuluyor.

Ekipler, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliğinin ekmek ve ramazan pidesi tarifesine bağlı kalmak şartıyla gramaj denetimleri yapıyor. Eksik gramajlı ekmek ve pideler tek tek tespit ediliyor. Kural ihlali yapan iş yerleri önce uyarılıyor. Ardından yapılan kontrollerde aynı hata tekrarlanıp uyarı dikkate alınmamışsa, bu kez yasal işlem uygulanıyor.

Belediye Başkanı Mehmet Yaka, yapılan denetimlerin hem insan sağlığı hem de vatandaşların maddi açıdan haksızlığa uğramaması için olduğunu belirterek, "Vatandaşlarımızın sağlığa uygun bir ortamda alışveriş yapmasını, sağlıklı, hijyenik bir ortamda gönül rahatlığıyla alışveriş yapmasını istiyoruz. Vatandaşlarımız gıda konusunda herhangi bir olumsuzlukla karşılaşırlarsa şikayetlerini 0332 755 6912-114 numaralı Alo Zabıta hattına iletebilirler." dedi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler