1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Karatay Zabıtası Fırınları Denetledi
Karatay Zabıtası Fırınları Denetledi

Karatay Zabıtası Fırınları Denetledi

Karatay Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçe sınırları içerisinde bulunan fırınlarında periyodik olarak denetimler gerçekleştiriyor.

A+A-

Karatay Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçe sınırları içerisinde bulunan fırınlarında periyodik olarak denetimler gerçekleştiriyor.

Karatay Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri yaptığı kontrollerde ilçedeki ekmek fabrikaları ve fırınları denetledi. Fabrika ve fırınlarda gramaj ve hijyen  konusunda gıda denetimi yapan ekipler, tespit edilen eksikliklerin giderilmesi yönünde işletme sahiplerine uyarılarda bulundu. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bundan sonra da çalışmalarına hız vereceklerini ve bu tür denetimlerin daha sık yapılacağını belirttiler. Karatay Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, “Fırın ve ekmek fabrikalarına dönük çalışmalar yaptık. Bundan sonraki çalışmalarımız tüm belirlenen alanlarla ilgili yapılacak denetimlerle devam edecek. Halkımızın sağılığı bizim için çok önemli ve bunu önemsiyoruz. Vatandaşların sağlığı her şeyden önemlidir. Denetimlerimiz aralıksız devam edecek” dedi. Sabah erken saatlerde kentte bulunan ekmek fabrikaları ve fırınları tek tek gezen zabıta ekipleri, ekmekleri tartarak gramajına baktı. Fırın çalışanlarının üst baş, el tırnak ve sakal konusunda da uyaran zabıta, halkın tükettiği gıdalarla ilgili dikkatli olmasını istedi.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; Zabıta müdürlüğünce gerçekleştirilen kontrollerinin periyodik olarak gerçekleştirildiğini belirterek temel gıda maddelerinin başında gelen ekmek fırınlarının kanunlara eksiksiz uymaları gerektiğini söyledi. Başkan Hançerli, temizliğe riayet etmeyen işyerleri hakkında cezai işlem yapılacağını ifade ederek; “Amacımız eksiklerin giderilmesini sağlayarak kaliteyi daha da yükseltmekir.” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler