1. HABERLER

  2. AKTÜEL

  3. Kayacı Vadisi Tatilcileri Bekliyor
Kayacı Vadisi Tatilcileri Bekliyor

Kayacı Vadisi Tatilcileri Bekliyor

Mersin'de, Torosların yemyeşil doğası arasında gizli kaldığı için "saklı cennet" olarak nitelendirilen Kayacı Vadisi, mistik ortamı, serin havası ile sıcak yaz günlerinde serinlemek isteyenleri bekliyor

A+A-

Mersin'de, Torosların yemyeşil doğası arasında gizli kaldığı için "saklı cennet" olarak nitelendirilen Kayacı Vadisi, mistik ortamı, serin havası ve dağlardan gelen soğuk suların aktığı çayla sıcak yaz günlerinde serinlemek isteyenleri bekliyor.

Doğu Akdeniz'in önemli turizm merkezlerinden Mersin'in doğal güzellikleriyle öne çıkan Erdemli ilçesindeki Kayacı Vadisi, temiz suyu ve doğal güzellikleri sayesinde 4 mevsim turistlerin ilgisini çekiyor.

Halk arasında "Doktorun yeri" olarak da bilinen vadi, özellikle yaz aylarını doğayla iç içe geçirmek isteyenlerin tercih ettiği mekanların başında geliyor.

Sık ağaçların arasında bulunan vadiye gelenler mesire alanlarında piknik yaparken, minik ziyaretçiler de buradaki oyun alanlarında vakit geçirebiliyor.

Toros Dağları'ndan çıkıp vadinin içerisinden geçtikten sonra Akdeniz'e dökülen çay, yüzerek serinlemek isteyenlerle dolup taşıyor. Çayın suyu, yüksek hava sıcaklıklarına rağmen soğuk kalabiliyor.

-''İngiltere, Fransa, Çin ve Rusya'dan misafirler buraya rağbet gösteriyor''


Vadideki işletmecilerden Erdoğan Başer, Toroslar'da ormanların arasından geçen çay ile bütünleşen vadinin, 1976 yılında keşfedildiğini söyledi.

Her yıl yerli ve yabancı 100 bine yakın turisti ağırladıklarını belirten Başer, Ramazan Bayramı dolayısıyla verilen 9 günlük tatilde beklentilerinin yüksek olduğunu ifade ederek, "Ramazan Bayramı dolayısıyla 9 günlük tatilde, burası hemen hemen her kesimden insanı ağırlar. Tatil boyunca da çok sayıda ziyaretçinin gelmesini bekliyoruz. Özellikle Japonya başta olmak üzere, İngiltere, Fransa, Çin ve Rusya'dan misafirler buraya rağbet gösteriyor." dedi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler