1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kaymakam Altuntaş Öğretmenler Bir Araya Geldi
Kaymakam Altuntaş Öğretmenler Bir Araya Geldi

Kaymakam Altuntaş Öğretmenler Bir Araya Geldi

KIRIKKALE (AA) - Sulakyurt Kaymakamı Önay Altuntaş, öğretmenlerle bir araya geldi.Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Altuntaş, öğrencilerin...

A+A-

KIRIKKALE (AA) - Sulakyurt Kaymakamı Önay Altuntaş, öğretmenlerle bir araya geldi.

Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Altuntaş, öğrencilerin yetiştirilmesinde öğretmenlik mesleğinin büyük önem taşıdığını söyledi.

Öğretmenlerin mesleğini yaparken fedakarlık ve özverinin de olması gerektiğini belirten Altuntaş, "Öğretmen, her hareketiyle ve her davranışıyla öğrenciler için örnek olması gereken kişidir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi öğretmenlere teslim ediyoruz. Öğretmenlerin verdiği misyon, öğretmenin model olması, öğrencinin dünyasında büyük önem taşımaktadır. Öğretmenlerimiz öğrencilere vermiş oldukları derslerin yanı sıra her öğrenciye daha küçük yaşlarda kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasıyla, okuyan, gelişen ve her geçen gün okuduğu kitaplardan ve öğretmenlerin verdiği bilgiler ışığında daha da başarılı bir neslin oluşmasına katkı sağlanmalıdır." diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Bayram da ilçede okullaşma ve temel eğitim konularına ağırlık verdiklerini ifade ederek, ilçedeki ilk, orta ve liselerde eğitim gören öğrencilerin ikinci dönemde başarılarının daha da üst seviyelere yükselmesi için büyük çaba göstereceklerini kaydetti.

Toplantıda, birinci yarıyıl dönemi, öğrencilerin başarı durumu ve disiplin gibi konular görüşüldü.

Toplantıya, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler