1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kayseri Emniyetinden Okul Çevrelerinde Denetim
Kayseri Emniyetinden Okul Çevrelerinde Denetim

Kayseri Emniyetinden Okul Çevrelerinde Denetim

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü, okul çevrelerinde 18 yaşından küçük çocuklara sigara ve alkol satışı yaptığı tespit edilen 56 iş yerine işlem yapıldığını bildirdi.

A+A-

KAYSERİ (AA) - Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü, okul çevrelerinde 18 yaşından küçük çocuklara sigara ve alkol satışı yaptığı tespit edilen 56 iş yerine işlem yapıldığını bildirdi.

Kurumdan yapılan yazılı açıklamada, çocuklara sigara ve alkol satışı yaptığı tespit edilen işletme sahiplerine "Sağlık İçin Tehlikeli Madde Temini" suçundan adli işlem gerçekleştirildiği belirtildi.

Valiliğin 14 Eylül 2014 tarihli "Okulla İlişiği Olmayıp Okul Çevresinde Toplanan Şahısların Okul Çevresinden Uzaklaştırılması ve Buna Uymayanlara İdari Para Cezası Uygulanması" kararı çerçevesinde 2015/2016 eğitim öğretim yılında Valilik Kararına aykırı hareket eden 233 şahsa 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 32. maddesi uyarınca işlem yapıldığı, aynı zamanda okul civarlarında faaliyet gösteren 14 internet salonu ve iddaa bayiine idari işlem uygulandığı kaydedildi.

Açıklamada, bu mücadelede destek ve işbirliğini esirgemeyen vatandaşlara teşekkür edilerek, çocukları her türlü olumsuzluklardan korumaya yönelik denetimlerin artan bir azimle devam edeceği vurgulandı.

Önceki ve Sonraki Haberler