1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kayseri İl Ve Bölge Müdürleri Toplantısı
Kayseri İl Ve Bölge Müdürleri Toplantısı

Kayseri İl Ve Bölge Müdürleri Toplantısı

Kamu kurum ve kuruluşlarındaki iş ve işlemlerin yürütülmesinde koordinasyonun sağlanması ve kamu yatırımlarının ele alınması amacıyla düzenlenen İl ve Bölge Müdürleri...

A+A-

Kamu kurum ve kuruluşlarındaki iş ve işlemlerin yürütülmesinde koordinasyonun sağlanması ve kamu yatırımlarının ele alınması amacıyla düzenlenen İl ve Bölge Müdürleri Toplantısı, Vali Orhan Düzgün başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Düzgün, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) Salonu’nda düzenlenen toplantının açılışında, 2016 yılında 41 projenin hayata geçeceğini belirterek bu projelerin yüzde 61’lik kısmının tamamlandığını ifade etti.

YİKOB Doğal Kaynaklar, Ruhsat ve Kültür Varlıkları Müdürlüğü tarafından 1 Temmuz 2015-31 Ocak 2016 tarihleri arasından kültür varlıklarını planlama, projelendirme, uygulama ve kamulaştırma işleri için 3.8 milyon lira pay dağıtıldığını vurgulayan Düzgün, YİKOB'un kuruluşundan bugüne kadar da toplam 14.7 milyon lira dağıttığını kaydetti.

Düzgün, YİKOB'un bugüne kadar 108 projeyi hayat geçirdiğini diye getirerek bu projeler için 117 milyon lira harcandığını anlattı.

Önceki ve Sonraki Haberler