1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Kayseri Şehir Hastanesinde 800 Bin Hastaya Hizmet Verildi
Kayseri Şehir Hastanesinde 800 Bin Hastaya Hizmet Verildi

Kayseri Şehir Hastanesinde 800 Bin Hastaya Hizmet Verildi

Yaklaşık 4,5 ay önce hizmete açılan hastanede, 800 bin hastaya hizmet verildi, 30 bin hasta yatışı, 13 bin ameliyat, 2 bin 600 doğum yapıldı ve 264 bin reçete düzenlendi

A+A-

KAYSERİ (AA) - Kayseri'de 5 Mayıs'ta açılışı gerçekleştirilen şehir hastanesinde, bugüne kadar 800 bin hastaya hizmet verildiği, 30 bin hasta yatışı, 13 bin ameliyat, 2 bin 600 doğum yapıldığı ve 264 bin reçete düzenlendiği bildirildi.

Kayseri Şehir Hastanesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla mayıs ayında açılışı gerçekleştirilen, Türkiye'nin en büyük şehir hastanesi olma özelliği taşıyan hastane, hizmet kalitesini her geçen gün arttırıyor.

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, İşletme Dönemi 1. Koordinasyon Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, şehir hastanesi başta olmak üzere, il ve ilçelerde verilen hizmet kalitesini arttırmak adına çalıştıklarını belirtti.

Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik ise şunları kaydetti:

"İnsan sağlığı bizim için en önemli kriter. Verilen hizmetin daha da iyi olması adına elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam ediyoruz Hastanemize açıldığı günden bugüne kadar 800 bin hasta başvurmuş olup, 30 bin hasta yatışı, 13 bin ameliyat, 2 bin 600 doğum yapılmış ve 264 bin reçete düzenlenerek başarılı bir grafik çizilmiştir. Ayrıca eskiden 24 ameliyathaneyle halka hizmet verirken şu an modern tıbbın sağladığı imkanlarla hibrit ameliyat masaları ile yeni doğan bebekler başta olmak üzere her yaşta hastaya daha kaliteli bir şekilde 39 ameliyat salonuyla hizmet vermekteyiz."

Toplantıya, YDA İşletme Direktörü Mehmet Kestiroğlu ve hastane yönetimi de katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler