1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kayseri Şeker'den Çiftçiye Destek
Kayseri Şekerden Çiftçiye Destek

Kayseri Şeker'den Çiftçiye Destek

Kayseri Şeker Fabrikası pancar çiftçilerinin şeker pancarı ekim yılı dışında oldukları münavebe yıllarında ekmiş oldukları ürünleri de değerlendirmek için yaptığı...

A+A-

Kayseri Şeker Fabrikası pancar çiftçilerinin şeker pancarı ekim yılı dışında oldukları münavebe yıllarında ekmiş oldukları ürünleri de değerlendirmek için yaptığı sözleşmeli tarım çalışması giderek genişliyor.

Kayseri Şeker'den yapılan yazılı açıklamaya göre, sözleşmeli tarım kapsamında yulaf, danelik mısır ve tohumluk arpa ürünlerinin ekiminden hasadına kadar her aşamada destek veren Kayseri Şeker, bu ürünlerin ekiminde pilot bölge olarak belirlenen Develi ve Yeşilhisar İlçelerinde talep eden çiftçilere ekim yaptırıyor.

Kayseri Şeker’in başlattığı sözleşmeli tarımda alternatif ürün yetiştiriciliğine tam destek veren Develi merkez çiftçilerinden Menderes Sabah, Kayseri Şeker’e sözleşmeli olarak yulaf ekimi yaptığını ve bu desteğin devam etmesini istediklerini ifade etti.

Develi, Zile çiftçilerinden Bayram Alay da kendilerine Kayseri Şeker tarafından "Aydan Hanım arpası" ekimi yapmaları tavsiye edildiğini ve sözleşmeli olarak bu ekimini yaptıklarını ifade ederek, çok da memun olduklarını söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler