1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kayseri Ulaşım Aş "Iso 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi" Aldı
Kayseri Ulaşım Aş Iso 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi Aldı

Kayseri Ulaşım Aş "Iso 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi" Aldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kayseri Ulaşım AŞ'nin "ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi" aldığı bildirildi.

A+A-

 Kayseri Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kayseri Ulaşım AŞ'nin "ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi" aldığı bildirildi.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi çalışmalarının 2014 yılında başladığı ve bu kapsamda bu ay belgenin alındığı belirtildi.

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi'nin amacının enerji kaynaklarının sistematik takip edilmesi ve bu doğrultuda sürekli iyileştirmeler yapılarak kalite ve konfordan ödün vermeden enerji tasarrufu sağlanması olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Enerji yönetim sistemiyle enerji performansımızı gözden geçirerek ve sürekli iyileştirerek kaynaklarımızı optimum seviyede kullanmayı ve maliyetlerimizi düşürmeyi hedeflemekteyiz. Aynı zamanda, personelimizi ve etkileşim içinde olduğumuz kişi ve kuruluşları bilinçlendirerek enerjiyi verimli kullanmak ve enerji tasarrufu prensibinin kentimiz ve ülkemiz çapında yayılmasını sağlamak kurumumuzun hedefleri arasında yer almaktadır."

Açıklamada, enerjinin verimli kullanılmasıyla sera gazı salınımının azalmasına katkı sağlayan Kayseri Ulaşım AŞ'nin KAYBİS Bisiklet Paylaşım Sistemi ile doğa dostu, yenilikçi ve enerji verimliliğine büyük katkı sağlayacak projelere de imza attığı aktarıldı.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler