1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kayseri'de 148. Müteşebbis Heyet Toplantısı
Kayseri'de 148. Müteşebbis Heyet Toplantısı

Kayseri'de 148. Müteşebbis Heyet Toplantısı

KAYSERİ (AA) - Kayseri'de, Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) 148. Müteşebbis Heyet Toplantısının yapıldığı bildirildi.Mimarsinan OSB'den...

A+A-

KAYSERİ (AA) - Kayseri'de, Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) 148. Müteşebbis Heyet Toplantısının yapıldığı bildirildi.

Mimarsinan OSB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Mimarsinan OSB Müteşebbis Heyet Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Mimarsinan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Oğuzbaş, KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya ile heyet üyeleri ve davetliler katıldı.

Toplantıda konuşan Büyüksimitci, Mimarsinan OSB'nin yatırım teşvik belgesi alan ilk OSB’lerden biri olduğunu belirtti.

Sanayiciye yapılan hizmetlerin önemine değinen Büyüksimitci, şunları kaydetti:

"Bugün sanayiciye yapılan hizmetle, askerimizin Afrin’de ülke sınırlarımızı, ülke emniyetini savunmak için yaptığı hareket bence eşdeğer. Çünkü dünyada güçsüz olan devletler, milletler yok sayılıyor. Büyük ülkeler tarafından sömürülmeye çalışılıyor. Bu inanç ve azimle bütün sanayicilerimizin ve bu görevde bulunan kişilerin çalıştıklarını biliyoruz. Ama daha çok çalışmalı, üretmeli ve ihracat yapmalıyız. Ülke olarak çok büyük sıkıntılar ve olaylar yaşadık. Sanayinin ayakta kalması ve büyümesiyle bu sıkıntıları, çok rahat atlattık. Sanayicilerimiz, bu desteği her zaman vermeye hazır."

Toplantıda, 2018 yılı bütçesi ile gündemde bulunan maddeler görüşülerek, karara bağlandığı belirtildi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler