1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kayseri'de Zabıtadan "Seyyar Satıcı Operasyonu"
Kayseride Zabıtadan Seyyar Satıcı Operasyonu

Kayseri'de Zabıtadan "Seyyar Satıcı Operasyonu"

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığının koordinasyonunda ilçe belediyeleriyle oluşturulan "seyyarla mücadele ekiplerinin" karpuz ve kavun satıcılarına yönelik...

A+A-

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığının koordinasyonunda ilçe belediyeleriyle oluşturulan "seyyarla mücadele ekiplerinin" karpuz ve kavun satıcılarına yönelik operasyon düzenlediği bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kocasinan ve Melikgazi zabıta ekipleri, market önlerinde satış yapan, yol kenarlarına tezgah kuran, mahalle aralarında çalışan seyyar satıcılarla mücadelesini sürdürüyor.

Halkın güvenli alışveriş yapması ve ülke ekonomisinin zarar görmemesi için seyyar satıcılarla yapılan mücadelede sık sık tehdit ve hakaretlerle karşılaşılıyor. Yasa dışı davranmayı kendisinde hak görenlere karşı etkin mücadelesini sürdüren zabıta ekipleri, Beyazşehir'den Eskişehir Bağları'na, Hürriyet Mahallesi'nden Mimarsinan'a kadar geniş bir alanda özellikle karpuz ve kavun satanlara yönelik operasyon yaptı. Operasyonda 13 kişi hakkında ilgili yasa ve yönetmelikler çerçevesinde işlem yapıldı.

Zabıta ekiplerinin yürüttüğü çalışmalarla son altı ay içerisinde şehir merkezinde ve mahalle aralarında seyyar satıcılık yapan 496 kişi hakkında işlem gerçekleştirildi. Mallarına el konulan seyyar satıcılar, faaliyetten men edildi. Kayıt dışı ekonomiye neden olan, görüntü kirliliği oluşturan, halkın sağlığını tehdit eden ve haksız kazanca neden olan seyyar satıcılara karşı etkin denetimlere devam edilecek.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler