1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kayso'da Mobilya Sektörü Toplantısı
Kayso'da Mobilya Sektörü Toplantısı

Kayso'da Mobilya Sektörü Toplantısı

KAYSERİ (AA) - Kayseri Sanayi Odası’nda (KAYSO) mobilya sektöründe faaliyet gösteren sanayicilere yönelik sektör buluşması toplantısı yapıldı.KAYSO'dan...

A+A-

KAYSERİ (AA) - Kayseri Sanayi Odası’nda (KAYSO) mobilya sektöründe faaliyet gösteren sanayicilere yönelik sektör buluşması toplantısı yapıldı.

KAYSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, odanın toplantı salonunda gerçekleştirilen etkinliğe, KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, yönetim kurulu üyeleri ve meclis başkanlık divanı üyeleri ile sektör temsilcileri ve davetliler katıldı.

Büyüksimitci, sektörün mevcut durumunu değerlendirmek ve ileriye dönük atılması gereken adımları konuşmak üzere toplantı düzenlediklerini belirtti.

Üretime ve ihracata verdiği katkıdan dolayı Kayseri’nin mobilya kenti olarak anıldığını anımsatan Büyüksimitci, şunları kaydetti:

"Kayseri’de mobilya sektörünün yükselişi kanepe, koltuk ve yatakla başlamıştır. Teknolojik gelişmeler ve yeni yatırımlarla bugün mobilyanın her dalında üretim yapan firmaları ile Kayserimiz, Türkiye’nin önemli bir mobilya merkezi haline gelmiştir. TOBB verileri ve TUİK ihracat rakamlarına göre Kayseri, sektörün en büyüklerini içerisinde barındırmaktadır. Kayseri Marangozlar Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası verilerine göre, sektörde faaliyet gösteren firma sayısı 3 bin 500'ü geçmektedir. Bunlardan yaklaşık 400 tanesi fabrikasyon seri üretim yapabilen ihracata dönük çalışan firmalardır. TÜİK verilerine göre, firma başına düşen 11,5 kişilik istihdam düzeyi ile bölgede Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir oranla eleman istihdam edilmektedir"

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler