1. HABERLER

  2. ADS

  3. Kazdağları Otelleri Kaz Dağları Nerededir - Tatil Bölgeleri
Kazdağları Otelleri Kaz Dağları Nerededir - Tatil Bölgeleri

Kazdağları Otelleri Kaz Dağları Nerededir - Tatil Bölgeleri

Kazdağları Otelleri Kaz Dağları Nerededir - Tatil Bölgeleri

A+A-

Ülkemiz turizm adına adeta bir cennettir. Çok sayıda otel, tesis ve tatil yerleşkesi turistler açısından her sezona ayrı hazırlanır. Turistlerin ülkemize ve belli yörelere geliş amaçları ise kuşku yok ki yaz tatilleri, doğa turları ya da tarihi gezintilerdir. Tüm bunların ortaklaşa yapılabildiği yer ise, Balıkesir ile Çanakkale arasında bir mevkide bulunan, bölgenin akciğerleri konumunda yer alan Kaz Dağları olmaktadır.

Kaz Dağları Milli Parkı

Kazdağları, yabancı turistlerce de, yerli turistlerce de her sene düzenli olarak ziyaretçi akınına uğrar. Sıradağların arasında bulunan ve hem doğal güzellikleri ile, hem de temiz havası ile bilinen bu coğrafyada en güzel dinlenme zamanları geçirilebilir. Milli Park, şelale bölgesi, göletler ve çok daha fazla önemli yer bu civardadır. Tarihi açıdan önem taşıyan değirmenler ve buluntular da turistlerin uğrak noktalarıdır.

Kaz Dağları Nerede?

Pek çok gezgin tarafından Kaz Dağları nerede sorusu sorulabilir. Konum olarak Balıkesir kenti ile Çanakkale kentini birleştiren bir noktada yer alan bu dağlar, Edremit’in kuzeyinde, Bandırma’nın güney batısında kalır. Kaz Dağları’na İstanbul’dan da, İzmir’den de, çevre illerden de kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Balıkesir Akçay Nerede?

Balıkesir’in en çok turist çeken ilçelerinden biri olan Akçay ise deniz kenarı bir yerleşim yeridir. Ege Denizi’ne kıyısı olan, harika bir koyu bulunan Akçay Beldesi, Akçay nerede sorusu sorularak harita üzerinden de bulunabilir. Edremit’e çok yakın olan bu ilçe, Kazdağları’na da oldukça yakın bir mesafede bulunur. Bölge ile alakalı beldelere yönelik nerede sorusu Google’da sorulduğunda da, genellikle İda Natura Otel’in sayfaları karşımıza çıkmaktadır.

Altınoluk Nerede?

Gezginciler açısından Kuzey Ege Denizi oldukça değerli bir coğrafyadır. Çünkü Kazdağları’na yakın olan Akçay gibi, Edremit gibi, Altınoluk gibi güzide yerler yine bu bölgede bulunur. Daha çok Altınoluk nerede sorusu ile öne çıkan bu şirin ilçe de deniz kenarı bir yerleşim yeri olduğu için daha turistik bir pozisyonda bulunur. Kazdağları’na gezmeye gelen gezginler çevre ilçelere deniz turizmi için de uğrarlar. Yeşillikler içinde bulunan doğal ve güzel ilçe Altınoluk da bundan nasibini alır.

Çanakkale’nin güneyinde, Balıkesir’in güneybatısında kalan tüm bu geniş coğrafyada birbirinden güzel ilçeler ve en çok görülmek istenen doğal güzellikler her sezon ziyaretçilerini beklemektedir.

Önceki ve Sonraki Haberler