1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kazı Yapan Şi̇rketlere Yeni̇ Yaptırım
Kazı Yapan Şi̇rketlere Yeni̇ Yaptırım

Kazı Yapan Şi̇rketlere Yeni̇ Yaptırım

Ankara’da kazı yapacak şirketlerden, iş makinelerinin etrafa verdiği zararlar da tanzim edilecek

A+A-

ANKARA (AA) - Ankara’da kazı yapacak şirketlerden, iş makinelerinin etrafa verdiği zararların da tanzim edilmesine karar verildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Meclisinde, Altyapı Kazı Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı. Oy birliği ile alınan karara göre, 12 metreden geniş olan yollarda telekomünikasyon imalatları dışındaki tüm altyapı çalışmaları sırasında, kazılan alanların haricindeki kısımlara iş makinelerinin verdiği zararlar da ilgili şirket tarafından karşılanacak.

Büyükşehir Belediye Meclisince kabul edilen değişiklik önergesinde, "Kazılan alanların dışında iş makinelerinin neden olduğu tahribattan dolayı söz konusu çalışma alanı ilgili birim tarafından tamir edilirken, sadece kazı yapılan diğer altyapı imalatlarının ruhsatlanmasında asfalt zeminde tahrip edilecek zeminin bir yol şeridi genişliğinde, kaldırım zeminde tahrip edilecek zeminin bir kaldırım genişliğinde alınarak tahakkuklandırma yapılmasına karar verildi." ifadesi yer aldı.

- İki otopark BELTAŞ’a devredi̇ldi̇

Belediye Meclisinde ayrıca Kentpark Alışveriş Merkezi önündeki 82 araç kapasiteli ve Podium Alışveriş Merkezi karşısında bulunan 183 araç kapasiteli alanların geçici otopark olarak kullanılmasına, işletme hakkının Beledi̇ye Tekni̇k Hi̇zmetler İç Dış Ti̇caret Sanayi Anonim Şirketi'ne (BELTAŞ) devredilmesine karar verildi.

Otopark alanlarının işletme hakkı, araç başı günlük KDV dahil 2 lira üzerinden BELTAŞ’a devredilecek.

 

Önceki ve Sonraki Haberler