1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kck Ana Davasında Fetö'nün Çatı İddianamesi İstendi
Kck Ana Davasında Fetönün Çatı İddianamesi İstendi

Kck Ana Davasında Fetö'nün Çatı İddianamesi İstendi

Diyarbakır'da görülen terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK ana davasında, dosyaya konulmak üzere, FETÖ'nün elebaşı Gülen'in de aralarında bulunduğu 73 şüpheli hakkında hazırlanan "çatı iddianamesi" istendi

A+A-

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da görülen terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK ana davasında, dosyaya konulmak üzere, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 73 şüpheli hakkında hazırlanan "çatı iddianamesi" istendi.

Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada sanıklar, daha önce kendilerini yargılayan hakimlerin terör örgütü FETÖ ile bağlantısı olduğu yönünde iddialarda bulundu.

Sanıklar ve avukatları, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve 4. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen "çatı iddianamesi"nde yer alan bazı değerlendirmelere atıfta bulunarak, mağdur olduklarını savundu.

Sanıklar ve avukatları, iddianamenin bir örneğinin istenilmesini ve hukuka aykırı bir şekilde toplandığını ileri sürdükleri delillerin araştırılmasını talep etti.

Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesine müzekkere yazarak, iddianamenin bir örneğinin UYAP ortamından kendilerine gönderilmesini talep etti.

Muhabir: Aziz Aslan

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler