1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Keçiören Meydanı Tamamlandı
Keçiören Meydanı Tamamlandı

Keçiören Meydanı Tamamlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleme çalışmaları tamamlanan Keçiören Meydanı kullanıma sunuldu

A+A-

ANKARA (AA) - Ankara Büyükşehir Belediyesince gerçekleştirilen Keçiören Belediyesi ve Keçiören Kaymakamlığı önündeki meydanın düzenleme çalışmaları tamamlandı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, meydana süs havuzu, saat, dekoratif kent mobilyaları yerleştirildi. Gezinti yerleri, peyzaj alanları ve miting alanı bulunan meydan, etkinliklere hazır hale getirildi.

Kent Estetiği Daire Başkanlığınca gerçekleştirilen düzenleme çalışmalarıyla alan zemini 17 bin metrekare granit ve bazalt kaplama taşlarıyla döşendi. 3 bin 500 metrekarede peyzaj çalışması yapıldı. Meydan saati, dekoratif süs havuzu ve 26 vazo yerleştirilen alana aydınlatma direkleri de monte edildi.

2016 yılı sonunda açılması hedeflenen Keçiören Metrosu’nun yer altı iniş ve biniş duraklarının da bulunduğu meydana ayrıca dijital bilboard yerleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi, trafik sorunları yaşanmaması için alandaki trafik düzeninde de değişiklikler yaptı. Meydanın çevresinde trafik akışı kesintisiz olarak sağlandı.

Önceki ve Sonraki Haberler