1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kılıçdaroğlu'nun Konvoyuna Saldırı
Kılıçdaroğlunun Konvoyuna Saldırı

Kılıçdaroğlu'nun Konvoyuna Saldırı

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbiş:- "Bu tür saldırıları yapanların lanetli hedeflerine ulaşmaları bir yana, yüce milletimizin 15 Temmuz 2016'da yaşanan başarısız darbe girişimiyle bir kez daha tezahür eden milli birlik ruhunu daha da güçlendirece

A+A-

ANKARA (AA) - Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna saldırıya ilişkin, "Bu tür saldırıları yapanların lanetli hedeflerine ulaşmaları bir yana, yüce milletimizin 15 Temmuz 2016'da yaşanan başarısız darbe girişimiyle bir kez daha tezahür eden milli birlik ruhunu daha da güçlendireceğine inanıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Prof. Dr. İbiş, Artvin'de Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna gerçekleştirilen saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun dileklerini iletti, saldırıda şehit olan askere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

İbiş, şunları kaydetti:

"CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan hain saldırıyı, doğrudan Türkiye Cumhuriyetine, parlamenter demokrasiye, ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne yapılmış menfur bir suikast girişimi olarak değerlendiriyor, bu tür saldırıları yapanların lanetli hedeflerine ulaşmaları bir yana, yüce milletimizin 15 Temmuz 2016'da yaşanan başarısız darbe girişimiyle bir kez daha tezahür eden milli birlik ruhunu daha da güçlendireceğine, pekiştireceğine yürekten inanıyoruz."

Önceki ve Sonraki Haberler