1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kilim Dokuma Atölyesi İle Kadınlara İstihdam
Kilim Dokuma Atölyesi İle Kadınlara İstihdam

Kilim Dokuma Atölyesi İle Kadınlara İstihdam

Sorgun'a bağlı Doğankent Belde Belediye Başkanı Doğan Sungur, belediye bünyesinde kurulacak kilim dokuma atölyesi ile kadınlara istihdam sağlanacağını...

A+A-

YOZGAT (AA) - Sorgun'a bağlı Doğankent Belde Belediye Başkanı Doğan Sungur, belediye bünyesinde kurulacak kilim dokuma atölyesi ile kadınlara istihdam sağlanacağını söyledi.

Konuyla ilgili AA muhabirine açıklamada bulunan Sungur, belediyenin yaptırdığı kültür merkezi inşaatında sona gelindiğini söyledi.

Kültür merkezi alt katında bir bölümün kilim dokuma atölyesine dönüştürüleceğini ifade eden Sungur, şöyle konuştu:

"Kurulacak tezgahlarda üretilecek kilimlerin turistik bölgelerde pazarlamasını sağlayacağız. Birçok il ve ilçede bu tür çalışmalar yapılıyor. Bizde bu iş niye olmasın. Bizim kadınlarımız da bu işlerde oldukça yetenekli. İŞKUR İl Müdürlüğü ve Sorgun Halk Eğitimi Merkezi ile açtığımız yöresel kilim dokuma kursu tamamlandı. Kursları bitiren kadınlarımız bu sanatı yeterince öğrendi. Biz de belediye olarak Gaziantep’te bir firma ile görüşüyoruz. Onlar iplerini ve malzemeyi verecek, biz onlara dokunmuş kilim vereceğiz. Şayet onlarla anlaşamazsak, malzemeyi belediyemiz karşılayacak, üretilen kilimlerin satışından elde edilen paradan masrafları çıktıktan sonra, kalan parayı çalışanlarımıza pay edeceğiz."

Önceki ve Sonraki Haberler