1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kırıkkale Belediyesi, Sokaklara Şehitlerin Adlarını Verdi
Kırıkkale Belediyesi, Sokaklara Şehitlerin Adlarını Verdi

Kırıkkale Belediyesi, Sokaklara Şehitlerin Adlarını Verdi

Kırıkkale Belediye Meclisi, 15 Temmuz darbe girişiminde ve terörle mücadelede yürütülen operasyonlarda şehit olanların adlarını ailelerinin oturduğu sokaklara verdi.

A+A-

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Belediye Meclisi, 15 Temmuz darbe girişiminde ve terörle mücadelede yürütülen operasyonlarda şehit olanların adlarını ailelerinin oturduğu sokaklara verdi.

Belediye Meclisi Toplantı Salonu'nda düzenlenen Eylül ayı 1. oturumunda konuşan Meclis Başkanvekili Çakır Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişiminde demokrasiye yapılan hain saldırıyı kınadığını belirterek, şehitlere Allah’tan rahmet diledi.

Bir önceki aya ait tutanak karar özetinin okunarak oylanan toplantıda, şehit isimlerinin yakınlarının ikamet ettiği cadde ve sokaklara verilmesi görüşüldü.

Bu kapsamda, terörle mücadelede yürütülen operasyonlarda şehit olan Yılmaz Dikmen, Osman Kablan, Emrah Pekdoğan, Şükrü Ceylan, Yusuf Alsancak, Mustafa Nohut, Atilla Demirbaş, Muhammed Fatih Sivri ve Ferhat Bozkurt ve 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Hakan Yorulmaz'ın isimleri oy birliğiyle ailelerinin ikamet ettiği sokaklara verildi.

Öte yandan, Cumhuriyet Meydanı'nın adının Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı olarak değiştirilmesi önergesi de oy birliğiyle kabul edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler