1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kırıkkale Vali Vekili Ünlüer, Göreve Başladı
Kırıkkale Vali Vekili Ünlüer, Göreve Başladı

Kırıkkale Vali Vekili Ünlüer, Göreve Başladı

Kırıkkale Vali Vekili olarak görevlendirilen Mükerrem Ünlüer, görevine başladı.

A+A-

Kırıkkale Vali Vekili olarak görevlendirilen Mükerrem Ünlüer, görevine başladı.

Vali Vekili Ünlüer, valilik girişinde kendisini karşılayan vali yardımcıları ve il müdürleriyle tek tek tokalaştı.

Eski Vali Ali Kolat'a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Ünlüer, kendisinin başlatmış olduğu projeleri devam ettireceklerini söyledi.

Ülkenin şu anda güvenlikle ilgili sıkıntılı bir dönemden geçtiğini belirten Ünlüer, "Birinci önceliğimizin güvenlik olması gerektiğini düşünüyorum. Bakanlıkta da 7,5 yıl müsteşarlık yaptığım için güvenlik konusunu fazlaca öne aldım. İlimizin geçiş noktasında olmasını hesaba katarak kontrollere daha fazla önem vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Deneyimli bir kadromuz var ve kamu yatırımlarında da bir sorun olacağını düşünmüyorum. Onları da elimizden geldiği kadar hızlandıracağız. Bu makamlar milletin makamlarıdır. Biz emanetçiyiz ve emanete de sahip çıkacağız. Millete kapımız her zaman açıktır. Vatandaş odaklı bir yönetim anlayışımız olacaktır. Önemli olan sadece vatandaşa hizmeti sunmak değil, aynı zamanda etkin, verimli ve hızlı bir şekilde sunmaktır." dedi.

Evli ve 2 çocuk babası olan Ünlüer, daha önce değişik ilçelerde kaymakamlık yaptıktan sonra son olarak İçişleri Bakanlığında Müsteşar Yardımcılığı görevinde bulundu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler