1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kırıkkale'de Bayram Tedbirleri
Kırıkkalede Bayram Tedbirleri

Kırıkkale'de Bayram Tedbirleri

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Emniyet Müdürü Hasan Onar, Ramazan Bayramı dolayısıyla karayollarında ek tedbirler alınacağını bildirdi.Onar, yaptığı yazılı açıklamada, Kırıkkale'nin Karadeniz,...

A+A-

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Emniyet Müdürü Hasan Onar, Ramazan Bayramı dolayısıyla karayollarında ek tedbirler alınacağını bildirdi.

Onar, yaptığı yazılı açıklamada, Kırıkkale'nin Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerine açılan kapı konumunda olduğunu belirtti.

Bayram dolayısıyla kentteki Kırıkkale-Kayseri, Kırıkkale-Samsun ve Kırıkkale-Ankara karayollarında yoğun trafik akışı olacağını vurgulayan Onar, şunları kaydetti:

"9 günlük tatil süresince kentteki karayollarında, otogarda, dinlenme tesislerinde etkin kontrol yapabilmek amacıyla 14 trafik ekibi ve 75 personel görevlendirdik. Ayrıca Emniyet Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı helikopteri de karayollarımızda belirli saatlerde hava desteği sağlayacak. Halkın yoğun olduğu alışveriş merkezleri, piknik alanları, camiler, mezarlıklar, ana cadde ve sokaklarda sivil ekiplerimiz olacak. Motorize ekipler şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde gerekli hassasiyeti gösterecek. Şüphe uyandıran, çanta ve paketlere yönelik denetim ve kontroller artacak. Vatandaşlarımızın rahat bir bayram geçirmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz."

Önceki ve Sonraki Haberler