1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kırıkkale'de ''Bir Yürek Bin Umut Olsun Projesi"
Kırıkkalede Bir Yürek Bin Umut Olsun Projesi

Kırıkkale'de ''Bir Yürek Bin Umut Olsun Projesi"

Bahşılı ilçesinde başlatılan ''Bir Yürek Bin Umut Olsun Projesi" kapsamında toplanan kırtasiye ve giysiler okullara gönderildi.

A+A-

Bahşılı ilçesinde başlatılan ''Bir Yürek Bin Umut Olsun Projesi" kapsamında toplanan kırtasiye ve giysiler okullara gönderildi.

Kızılırmak Anaokulu Okul Müdür Yardımcısı Nevin Ulamış, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sosyal sorumluluk kapsamında başlattıkları proje kapsamında belirledikleri yardıma muhtaç okullara kırtasiye ve giysi yardımında bulunduklarını söyledi.

Kolileri kargoya verdiklerini ve projeye destek veren herkese teşekkür eden Ulamış, "Ekonomik ve zor yaşam koşulları nedeniyle ailelerin, çocuklarına okul malzemesini sağlayamamasının zorluğunu biliyoruz. Ekonomik durumu yetersiz ailelerin mali yüklerini azaltmayı amaçlamakla birlikte, öğrencinin okul için temel ihtiyaçlarını sağlamaya çalışıyoruz. Durumu iyi olan diğer öğrencilerle toplumsal eşitlik duygusunu hissetmeleri ve yaşadıkları ekonomik sıkıntıları bir nebze unutturmaktır. İhtiyacı olan 500 öğrenciye ayakkabı ve kırtasiye malzemesi temin ederek temel öğrenme ihtiyaçlarını sağlamasında katkıda bulunmaktan mutluyuz." diye konuştu.

Ulamış, kolileri Van'ın Çaldıran ilçesindeki Aşağı Dikme İlkokuluna, Adana'nın Kozan ilçesindeki Karapınar Köyü İlkokuluna, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki Kalınağaç İlkokuluna, Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Alakır Köyü İlkokulu'nun güzel yürekli çocuklarına gönderdiklerini kaydetti.

Önceki ve Sonraki Haberler