1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kırıkkale'de "İllerde Kurumlar Arası İşbirliğinin Artırılması Ve Kurumlar Arası Koordinasyon" Çalıştayı
Kırıkkalede İllerde Kurumlar Arası İşbirliğinin Artırılması Ve Kurumlar Arası Koordinasyon Çalıştayı

Kırıkkale'de "İllerde Kurumlar Arası İşbirliğinin Artırılması Ve Kurumlar Arası Koordinasyon" Çalıştayı

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından "İllerde Kurumlar Arası İşbirliğinin Artırılması ve Kurumlar Arası Koordinasyon" Çalıştayı düzenlendi.Bir...

A+A-

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından "İllerde Kurumlar Arası İşbirliğinin Artırılması ve Kurumlar Arası Koordinasyon" Çalıştayı düzenlendi.

Bir otelin konferans salonunda düzenlenen çalıştayda konuşan Kırıkkale İl Göç İdaresi Müdürü Mesut Erdoğan, çalıştayda, Türkiye'de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların sorunları, çözüm noktası, kamu kurumlarının görev ve sorumlulukları gibi konuları ele aldıklarını söyledi.

Kırıkkale'de resmi kayıtlara göre 6 bin 130 yabancı uyruklu kişi olduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu:

"İl Göç İdaresi olarak amacımız, ülkemizde ve ilimizde yaşayan yabancıların kayıt altına alınması. İl Emniyet Müdürlüğünde bu kişilerin parmak izleri alınarak kayıtları yapılmakta. Bu doğrultuda eğer başka bir ilde kayıtları var ise ya da 6458 sayılı kanunun ilgili maddesine karşı eğer kaydı çıkmışsa bu yabancı uyruklu vatandaşlar hakkında idari işlemler başlatıyoruz. Bunun neticesinde geçici kimlik kartları veriyoruz. Kamu kurumları ile ilgili gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda, kurum olarak uyumlu şekilde çalışmaya devam ediyoruz. İlimizde bulunan yabancı uyruklu vatandaşlar ile iletişim noktasında sorunların çözümü noktasında halk eğitim merkezi ve diğer kurumlarımız tarafından kurslar açılarak bu sorunun çözüleceği kanısındayım. Bu noktada kurum olarak, üzerimize düşen görevleri bundan önce yaptığımız gibi, bundan sonra da yapma gayretinde olacağız."

İki bölümden oluşan çalıştayın ilk bölümünde, yabancılara yönelik hizmetlerdeki sorunlarının anlatımı ve çözüm önerileri ikinci bölümünde ise sorunların çözümleri ve haritanlanması, iş piyasasına erişimde farkındalığın artırılması gibi konular ele alındı.

Önceki ve Sonraki Haberler