1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kırıkkale'de Şehitlik Ziyareti
Kırıkkalede Şehitlik Ziyareti

Kırıkkale'de Şehitlik Ziyareti

Ziyarette şehit yakınları gözyaşlarına hakim olamadı

A+A-

Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz ve beraberindekiler, Kırıkkale Şehitliği'ni ziyaret ederek, şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

Şehitlikteki program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Bekir Gerek'in dua etmesiyle başladı. Bazı şehit yakınları, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dua sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.

Vali Haktankaçmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, memleketin tapusu niteliğindeki şehitlerin mezarlarını ziyaret ettiklerini söyledi.

Onları bir kez daha rahmet ve minnetle yad ettiklerini ve ailelerine sabır dilediklerini ifade eden Haktankaçmaz, "Şehitlerimizi unutmadığımızı, gazilerimizle birlikte olduğumuzu göstermek için buraya geldik. Şehitlerimize tekrar rahmet diliyorum. İnşallah onların bize emaneti olan ve canlarını bu uğurda feda ettikleri bu vatanı ve bayrağı daha yükseklerde dalgalandırmak ve ülkemizi çok daha iyi yerlere taşımak için var gücümüzle tüm Türkiye ve Türk milleti olarak çalışacağız." diye konuştu.

Vali Kaçmaz, Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve protokol üyeleri daha sonra şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

Önceki ve Sonraki Haberler