1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kırıkkale'de Yol Kontrolleri
Kırıkkalede Yol Kontrolleri

Kırıkkale'de Yol Kontrolleri

Vali Haktankaçmaz: "Kırıkkale ulaşım bakımından çok kritik bir noktada. Önemli bir kavşak noktası ve burada alacağımız tedbirler bütün Türkiye'yi etkileyen tedbirler"

A+A-

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, yol kontrolleri yapan polis ve jandarma ekiplerini denetledi.

Haktankaçmaç, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığının Kırıkkale-Ankara karayolundaki ortak yol uygulama noktasını ziyaret ederek, Emniyet Müdürü Hasan Onar ve İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak'tan bilgi aldı.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Haktankaçmaz, ideolojik olarak asla bir araya gelemeyecek örgütlerin şimdi ittifak halinde Türkiye'ye saldırdıklarını söyledi.

Bu örgütlerin Türk düşmanlığında birleştiklerini ve bunları da ibretle izlediklerini ifade eden Haktankaçmaz, şöyle konuştu:

"Bunların önlenmesi için İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda ülken genelinde olduğu gibi ilimizde de bu tür yol kontrol uygulamaları başladı. Vatandaşlarımızı olabildiği kadar az rahatsız ederek ve araçları da gelişigüzel araçlar değil istihbari bilgi alınan araçları özellikle seçerek günün farklı saatlerinde emniyet ve jandarma birlikte ve ayrı ayrı yerlerde uygulama yapıyor. İlimizde tedbirleri en üst düzeyde devam ettiriyoruz. Kırıkkale ulaşım bakımından çok kritik bir noktada. Önemli bir kavşak noktası ve burada alacağımız tedbirler bütün Türkiye'yi etkileyen tedbirler. Son 5 ay içerisinde 86 civarında araç, 72 bin kişi sorgulandı."

 

Önceki ve Sonraki Haberler