1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kırşehir Tso'dan Yapılandırma Kanunları Bilgilendirme Toplantısı
Kırşehir Tsodan Yapılandırma Kanunları Bilgilendirme Toplantısı

Kırşehir Tso'dan Yapılandırma Kanunları Bilgilendirme Toplantısı

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun" hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.Maliye Bakanlığı...

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun" hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Daire Başkanı İmral Duran, oda konferans salonunda düzenlenen toplantıda, kanunun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini, bazı yapılandırmaların bu kanuna göre düzenleneceğini söyledi.

Kanunda kesinleşmiş vergi ve diğer borçlara ödeme kolaylığı, geçmiş dönemlere ilişkin matrah ve vergi artırımında bulunan mükelleflere ayrıcalık tanındığını vurgulayan Duran, şu bilgileri verdi:

"İşletmelerdeki makine, teçhizat ve demirbaş kayıtlarına ilişkin cezasız düzeltme imkanı verildi. Kasa ve ortaklardan alacaklar hesabının cezasız ve faizsiz düzeltilmesi, ihtilaf aşamasındaki borçların sulh yoluyla sonlandırılması, yurt içi ve yurt dışı bazı varlıkların vergisiz ve ayrıcalıklı imkanlarla milli ekonomiye kazandırılması sağlanacak. Beyan edilmemiş veya eksik beyan edilmiş gelir ve kazançların zam ve faizsiz pişmanlıkla beyan edilmesi ile söz konusu kanun kapsamında devam eden borçların yeniden yapılandırılması da sağlanıyor."

Kırşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu da alacakların yapılandırılması kanununu, iş dünyasının uzun süredir beklendiğini, iyileştirmelerin rahatlama ve ödeme kolaylığı getireceğini söyledi.

Bilgilendirme toplantısına Kırşehir Defterdarı Yusuf Balcı, Muhasebeciler Odası Başkanı Özgür Albayrak, Şoförler Odası Başkanı Mehmet Tekin, Bakkallar Odası Başkanı Murat Zobu, oda üyeleri, muhasebeciler ve avukatlar da katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler