1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kırşehir'de "Aranan Araç" Tatbikatı
Kırşehirde Aranan Araç Tatbikatı

Kırşehir'de "Aranan Araç" Tatbikatı

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de, polis ekipleri "dur" ihtarına uymayarak kaçan ve aranan aracın yakalanmasına yönelik bir tatbikat yaptı.Kırşehir Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya...

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de, polis ekipleri "dur" ihtarına uymayarak kaçan ve aranan aracın yakalanmasına yönelik bir tatbikat yaptı.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, farklı şube müdürlüklerinde görevli 127 polisin katıldığı 12 araçla yapılan tatbikata "duman" ismi verildi.

Senaryo gereği Kırıkkale istikametinden gelen ve "dur" ihtarına uymayarak kaçan "aranan araca" müdahale edildi.

Polis telsizinden yapılan anonsla başlayan tatbikatta, kaçan aracın yakalanması için ekipler Özbağ beldesi, Kırşehir Şehirlerarası Otobüs Terminali kavşağı ve Ankara-Kayseri karayolu üzerindeki farklı noktalarda tertibat aldı.

Terminal kavşağında polis aracına çarparak ekipten kurtulan araç, kent merkezindeki Şehitlik kavşağında kapan atılarak durduruldu. Otomobilin içindeki sürücü ve diğer kişiler emniyetli bir şekilde araçtan indirilerek etkisiz hale getirildi.

Araç ve üst aramasından sonra otomobildekiler emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, halkın can ve mal güvenliği için bu tür tatbikatların farklı zamanlarda yeniden yapılacağını belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler