1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kırşehir'de Geçen Yıl Bin 94 Çiftin Nikahı Kıyıldı
Kırşehir'de Geçen Yıl Bin 94 Çiftin Nikahı Kıyıldı

Kırşehir'de Geçen Yıl Bin 94 Çiftin Nikahı Kıyıldı

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Belediyesi Nikah Memurluğu, geçen yıl bin 94 çiftin nikahını kıydı.Belediyeden yapılan açıklamaya göre, bin 94 çiftin nikah...

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Belediyesi Nikah Memurluğu, geçen yıl bin 94 çiftin nikahını kıydı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, bin 94 çiftin nikah akdi gerçekleştirilirken, 2017 yılında kentte 57 yabancı uyruklu vatandaş da dünyaevine girdi.

Kent Park içinde bulunan Aile Yaşam Merkezi Nikah Salonu'nda her gün normal ortalama sayılarda nikahlar kıyılırken, yılın özel günlerinde ise artış görülüyor. 2017 yılının özel günlerinden olan 14 Şubat'ta 9, 7 Temmuz'da 15, 17 Temmuz da ise 11 kişinin nikahı kıyıldı.

Kentte evlendirme hizmetleri adına vatandaşlara her gün hizmet verildiğini aktaran Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, "Yabancı uyruklu vatandaşlarımıza da hizmet ediyoruz. Yıl içerisinde 57 yabancı uyruklu vatandaşımızın nikah akitlerini gerçekleştirdik. Yaz ayları yaklaştıkça artan nikahların 676'sı mayıs ve ağustos ayı içerisinde gerçekleşti. Her şeyden önce bu birlikteliklerin sağlık, sıhhat ve huzur içerisinde devam etmesini temenni ediyoruz. Nikah akitlerini gerçekleştirdiğimiz çiftlere mutluluklar diliyoruz." ifadelerini kullandı.

 

 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler