1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kırşehir'de Köylerin Kadastro Haritaları Yenileniyor
Kırşehirde Köylerin Kadastro Haritaları Yenileniyor

Kırşehir'de Köylerin Kadastro Haritaları Yenileniyor

Kırşehir'de, 22 köyün kadastro haritalarının yenileme çalışmaları devam ediyor

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir'de, 22 köyün kadastro haritalarının yenileme çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, yaptıkları ortak yazılı açıklamada, uydu teknolojileriyle köylerin kadastro yenileme işleminin sürdüğünü belirtti.

Bölgelerin kadastro çalışmalarının 1950'li yıllarda yapıldığının anımsatıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"O dönemin teknolojisi ile yapılan çalışmalarda da birçok hata bulunuyor. Mevcut kadastro haritalarındaki hatalar köylerimizde birçok sorunları beraberinde getirmekte idi. Yeni uydu teknolojisi ile yaptığımız çalışmalar ile ırmak bucağı bölgesinde bulunan 22 köyümüzün 31 bin parsellik arazisinin kadastro haritasını yenilemiş olacağız. Bu çalışmaları 3 ay içerisinde bitirmeyi planlıyoruz. Önceki dönemlerde Kaman, Mucur ve Merkez ilçede bu çalışmaları yaptık ve güzel sonuçlar aldık. 22 köyümüzün kadastro haritalarını 3 ay içerisinde yenilemiş olacağız. Plan hatası ve sınır ihtilaflarını düzeltilip bilgisayar ortamına sıfır hata ile aktaracağımız yeni haritaları, kurumlarımızın ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız."

Yenileme çalışmaları, Saraycık, Akçaağıl, Güzler, Kocabey, S.Ekizağıl, S.Darboğaz, Kortulu, Kalankaldı, Karalar, S.Kumarkaç, S.Ortaoba, S.Küçükboğaz, Ulupınar, Değirmenkaşı, Tepesidelik, Sevdiğin, Toklumen, S.Küçükoba, Yeşilli, Uzunaliuşağı, S.Büyükoba, Karaduraklı köylerinde yapılıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler