1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kırşehir'de "Kudüs İzlenimleri" Konferansı
Kırşehir'de "Kudüs İzlenimleri" Konferansı

Kırşehir'de "Kudüs İzlenimleri" Konferansı

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Belediyesi tarafından "Kudüs İzlenimleri" konulu konferans düzenlendi.Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, araştırmacı...

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Belediyesi tarafından "Kudüs İzlenimleri" konulu konferans düzenlendi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, araştırmacı yazar Ahmet Turgut, Kırşehir Belediyesinin kültür etkinlikleri programları kapsamında konferans verdi.

Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’ndeki konferansta Kudüs’ün insanlık için anlamını anlatan Turgut, "Kudüs ile Kudüs algımız da zamanla yok oldu. Kahrolsun diyecek coşkumuz var. Hamdolsun, meydanları da doluyoruz ama artık Kudüs’e yönelik bir projemiz olmalı. Aksi durumda bugün Kudüs’ün işgal sorunu, yarın İstanbul ve başka şehirlerin sorunu olur." açıklamasında bulundu.

Kudüs’e yönelik izlenimlerini de aktaran Turgut, "Ne zaman Filistin'e gitsek Türk olduğumuzu anlayıp bize Türkçe cevap veriyorlar. Filistinlilere sorduk, 'Nasıl ayırt ediyorsunuz bizi' diye. Bize 'Türk turistler, Kudüs’te vatanlarına gelmiş asker gibi yürüyor, diğer turistler ise müze gezer gibi geziyor'. diyorlar." ifadelerini kullandı.

Konferansın ardındanTurgut, sevenleri ile fotoğraf çektirdi, kitaplarını imzaladı.

Önceki ve Sonraki Haberler