1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kırşehir'de Kurban Bayramı Hazırlıkları Tamamlandı
Kırşehirde Kurban Bayramı Hazırlıkları Tamamlandı

Kırşehir'de Kurban Bayramı Hazırlıkları Tamamlandı

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kurban Bayramı öncesinde kentte hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.Belediye Başkanı Bahçeci, yaptığı yazılı açıklamada,...

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kurban Bayramı öncesinde kentte hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

Belediye Başkanı Bahçeci, yaptığı yazılı açıklamada, bayram öncesinde gıda ürünleri satan iş yerleri üzerinde kontrollerin yapıldığını vurgulayarak, cadde ve ara sokaklarda işportacılık yapan seyyar satıcıların, semt pazarına yönlendirilerek orada satış yapılmasının sağlandığını ifade etti.

Kurbanlık alım ve satışlarında belediye ekiplerince koordinasyon sağlanarak denetleme ve kontrolünün yapılacağını aktaran Bahçeci, kurban kesim alanlarının belirlendiğini ve bu alanlarda hijyen şartları, sağlık ve dini kurallara azami ölçüde uyularak kesimlerin yapılacağını kaydetti.

Başkan Bahçeci, şöyle devam etti:

"Yerköy yolu üzerinde bulunan et kombinası, organize sanayi bölgesi sınırları içerisinde bulunan et kombinaları ve kapalı pazar yeri kurban kesim yerleri olarak belirlendi. Vatandaşlar, kendi özel mülklerinde ki bahçelerde de kurban kesimi yapabilecekler. Kesimlerde dikkat edilmesi gereken en önemli husus cadde ve sokak aralarında kurbanların kesilmemesidir. Kesilen kurbanlardan çıkacak olan çeşitli atıkların gelişi güzel olarak bırakılmaması ve düzenli toparlanması için kurban poşeti dağıtacağız ve kesim alanlarının ilaçlanması da yapılacak."

Bahçeci, mezarlık ziyareti için arefe günü 13.30 ile 18.00 saatleri arasında belediye önünden ücretsiz otobüs seferleri düzenleneceğini kaydetti.

Önceki ve Sonraki Haberler