1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kırşehir'de Teog'da Dereceye Girenlere Ödül
Kırşehirde Teogda Dereceye Girenlere Ödül

Kırşehir'de Teog'da Dereceye Girenlere Ödül

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavında dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.Şentürk, TEOG sınavında dereceye giren...

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavında dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.

Şentürk, TEOG sınavında dereceye giren öğrencileri makamında kabul etti. Vali Şentürk, burada yaptığı konuşmada, öğrencilerin sınavlarda Kırşehir'i en iyi şekilde temsil ettiklerini söyledi.

Kırşehir'in eğitim kalitesinin yüksek olduğunu anlatan Şentürk, elde edilen bu derecelerin yetmediğini belirterek, "Öğrencilerimiz, bu başarılarının üstüne başarı ekleyerek gelecekte devletimize ve halkımıza en güzel şekilde hizmet ederek memleketimizi kalkındıracaklar. Bu büyük bir başarıdır. Öğrencilerimizin bu başarılarında emeği geçen öğretmenlerini ve ebeveynlerini kutluyorum." ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ve okul müdürlerinin de hazır bulunduğu törende Şentürk, dereceye giren Cumhuriyet Ortaokulundan Bengisu Tay'a, Vali Mithat Saylam Ortaokulundan Betül Soykan'a, Cacabey Ortaokulundan Arda Rutkay Var'a ve Büyük Kılıçaslan Ortaokulundan Türker Gaffaroğlu'na altın hediye etti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler