1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kırşehir'de Üniversite-Sanayi İşbirliği Çalışmaları
Kırşehirde Üniversite-Sanayi İşbirliği Çalışmaları

Kırşehir'de Üniversite-Sanayi İşbirliği Çalışmaları

KIRŞEHİR (AA) - Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir'deki üniversite-sanayi işbirliği çalışmaları kapsamında Petlas A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa...

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir'deki üniversite-sanayi işbirliği çalışmaları kapsamında Petlas A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özcan'ı ziyaret etti.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, Rektör Karakaya, Özcan ve şirketin genel müdürü Yahya Ertem'i fabrikada ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundu.

Lastik üretim birimlerinde inceleme yapan Karakaya, öğrencilerin fabri̇kada staj imkanları ve ortak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Karakaya, üniversite bünyesinde açılan Lastik ve Plastik Teknolojileri Bölümü'ndeki eğitim hakkında fabrika yöneticilerine bilgi vererek, öğrencilerin istihdamı konusunda görüşme yaptı.

Mesleğe yönelik bölümler için alanda çalışmanın önemini vurgulayan Rektör Karakaya, Petlas Lastik A.Ş’nin şehir ve üniversite için etkili bir kurum olduğunu ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler