1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kırşehir'de Yaz Spor Okulları Başlıyor
Kırşehirde Yaz Spor Okulları Başlıyor

Kırşehir'de Yaz Spor Okulları Başlıyor

Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün hazırladığı projeler kapsamında gençler, engelliler ve çeşitli kesimlere yönelik yaz spor okullarının başladığı...

A+A-

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün hazırladığı projeler kapsamında gençler, engelliler ve çeşitli kesimlere yönelik yaz spor okullarının başladığı bildirildi.

İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, yaz döneminde çeşitli sportif etkinlikler ve aktivitelerin planlandığı ifade edildi. Etkinliklerin ramazan ayı boyunca da devam edeceği belirtilen açıklamada, bu ayda ailelerin çocuklarıyla daha fazla zaman geçirmelerinin amaçlandığı vurgulandı.

Tüm kursların ücretsiz olduğu vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"11 Haziran-3 Temmuz tarihleri arsında Ramazan Ayı Spor Projesi kapsamında ramazan ayı boyunca hafta sonları gençler, büyükler ve veteranlar kategorilerinde voleybol, futsal ve basketbol branşlarında spor etkinlikleri düzenlenecektir. Ailemle Spor Yapıyorum Projesiyle ailelerin spor yapmasının sağlanması beden ve ruh sağlıklarını geliştirilmesi hedeflenmektedir. Çocuklarımız ve gençlerimizin yaz döneminde spora yönlendirilmelerinin fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamaları için mükemmel bir fırsat olacaktır. Bu yıl engelli kardeşlerimizde spor okullarından yararlanabilecek. Bedensel engelliler, işitme engelliler ve özel sporcular yaz spor okullarından yararlanabilecek. Özel Sporcularımızı antrenman saatlerinde evlerinde servislerle alıp antrenmanları bittikten sonra tekrar evlerine bırakıyoruz."

Önceki ve Sonraki Haberler