1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kızılcahamamlı İşitme Engelli Milli Güreşçinin Başarısı
Kızılcahamamlı İşitme Engelli Milli Güreşçinin Başarısı

Kızılcahamamlı İşitme Engelli Milli Güreşçinin Başarısı

İşitme Engelliler Yıldızlar Dünya Güreş Şampiyonası'nda 55 kiloda grekoromende altın, serbest stilde ise gümüş madalya kazanan Bostancı, memleketi Kızılcahamam'da sevinçle karşılandı

A+A-

İran'da yapılan İşitme Engelliler Yıldızlar Dünya Güreş Şampiyonası'nda 55 kiloda grekoromende altın, serbest stilde ise gümüş madalya kazanan İsmail Hakkı Bostancı, memleketi Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde sevinçle karşılandı.

Kızılcahamam İmam Hatip Lisesi öğrencisi İsmail Hakkı Bostancı için Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi.

İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, burada yaptığı konuşmada, genç sporcunun, İran'da Türkiye'yi başarılı bir şekilde temsil ettiğini söyledi.

"Göğsümüzü kabarttı" diyen Yıldız, "Elde ettiği bu dereceyle Kızılcahamam'ın, Ankara ve Türkiye'nin gururu oldu. Yavrumuzu gözlerinden öpüyorum." ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Muhittin Güney de spora ve sporculara desteklerinin devam edeceğini belirterek, "Dünya şampiyonu olan güreşçimiz 18 yaşını doldurduktan sonra belediyemizde çalışmaya başlayacak. Bunun burada müjdesini veriyorum, güreşçimizi hazırlayan onu çalıştıran hocalarına da teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Şampiyon güreşçi ve hocasına 15'er bin lira değerinde hediye çeki verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler