1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Konya, Atletizm Branşında Türkiye'yi Temsil Edecek
Konya, Atletizm Branşında Türkiyeyi Temsil Edecek

Konya, Atletizm Branşında Türkiye'yi Temsil Edecek

Konya Büyükşehir Belediyespor Kulübü, atletizm branşında Balkan Şampiyonası'nda ve Avrupa Yıldızlar Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek.

A+A-

Konya Büyükşehir Belediyespor Kulübü, atletizm branşında Balkan Şampiyonası'nda ve Avrupa Yıldızlar Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek.

Belediye tarafından yapılan yazılı açıklamada, Konya Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu Yonca Kutluk'un, Sırbistan'da yapılacak Atletizm Balkan Şampiyonası ve Gürcistan'da yapılacak Avrupa Yıldızlar Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil etmeye hak kazandığı bildirildi.

İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumunda yapılan Yıldızlar Türkiye Atletizm Şampiyonası'nın sona erdiği hatırlatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bugüne kadar yapılan en geniş katılımlı Yıldızlar Türkiye Şampiyonası katılan Konya Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları, bireysel anlamda büyük başarılara imza attı. Şampiyonada kulübümüzü temsil eden Yonca Kutluk, 2 bin metre engelli kategorisinde, 7.05 derecesi ile Avrupa Yıldızlar barajını aşarak, 2 Temmuz'da Sırbistan'da yapılacak Balkan Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Kutluk, 13 Temmuz’da Gürcistan’da gerçekleştirilecek Avrupa Yıldızlar Şampiyonasında da Türkiye adına koşacak sporcular arasında yer aldı."

Önceki ve Sonraki Haberler