1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Konya Bilim Festivali Başladı
Konya Bilim Festivali Başladı

Konya Bilim Festivali Başladı

Konya Büyükşehir Belediyesince öğrencilerin bilime merakını geliştirmek amacıyla düzenlenen festival, "Sen de Yapabilirsin" temasıyla başladı

A+A-

Konya Büyükşehir Belediyesince öğrencilerin bilim merakını geliştirmek amacıyla bu yıl beşincisi düzenlenen festivalin kapıları "Sen de Yapabilirsin" temasıyla açıldı.

Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Bilim Merkezi'nde gerçekleştirilen festivalin açılışında, gelenekselleşen etkinlikle bilim ve teknolojide farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Festivalin bilim meraklıları, öğrenciler, akademisyenler ve tüm vatandaşlar için hayırlı olmasını dileyen Canbolat, "Topluma gözlemleyen, sorgulayan, araştıran ve özgüveni yüksek bireyler kazandırmak amacıyla düzenlenen festivalin, artık bir bilim ve teknoloji kenti olarak da anılan Konyamızda, bilimin daha da gelişmesine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından, "5 Dakikada Bilim Videosu Yarışması"nın ödülleri verildi.

Törene, Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Sami Şahin, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, kurum temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Öğrenciler ve bilim meraklılarının, teknolojik cihazları deneyimleme imkanı bulacağı festival, 8 Ekim'de sona erecek.

 

Önceki ve Sonraki Haberler