1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Konya Bölge Adliye Mahkemesi Açıldı
Konya Bölge Adliye Mahkemesi Açıldı

Konya Bölge Adliye Mahkemesi Açıldı

Eski adliye alanının devri karşılığı binası Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Konya Bölge Adliye Mahkemesi’nin açılışı Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün katılımıyla gerçekleştirildi.

A+A-

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2013’te eski adliye alanının devri karşılığı yaptırılan Konya Bölge Adliye Mahkemesi’nin açılışı Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün katılımı ile yapıldı.
Açılışta konuşan Bakan Abdülhamit Gül, Konya Bölge Adliyesi’nin bölgeye hayırlı olmasını dileyerek, “Adaleti sağlamak hayatımızda en büyük ve değişmez çabamızdır. Adaletin olmadığı yerde karanlık hüküm sürer. Devlet ve bireyler adaletle ayakta kalır. Adaletin olmadığı yerde iyilik değil, kötülük hükümdar olur. Bugün Suriye'de çocukları annelerinden ayıran bu kötülüktür. Biz adalet bayrağını yere düşürmeden yürümekle yükümlüyüz. Devletimiz adaletle ayakta kalacaktır” dedi.

Gül, 12 Eylül darbesinin yıldönümü olduğunu hatırlattığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu darbe dönemini milletimiz bir daha yaşamayacaktır. Bu dönemin acılarını unutmadık, unutmayacağız. Artık darbeye, darbecilere selam duran yargı yok. Darbecileri yargılayan adaletimiz var. Yargıya güven artmaktadır.”

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, FETÖ davalarının büyük çoğunluğun da tamamlandığını aktararak, Konya Bölge Adliye Mahkemesiyle bölgedeki yargılamaların artık daha hızlı yapılacağını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Konya Bölge Adliye Mahkemesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Açılış törenine Adalet Bakanı Gül'ün yanı sıra Konya Valisi Yakup Canbolat, HSK 1. Daire Başkanı Halil Koç, Konya Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Mevlüt Gülbudak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, AK Parti Konya Milletvekilleri, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mithat Büyükalim, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, ilçe belediye başkanları ile diğer protokol üyeleri katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler